perjantai 28. maaliskuuta 2025

Pikku Jätski, Auringonkukka ja Palsta

Nyt on kivoja juttuja saatavissa Marimekko-faneille erilaisissa myyntikampanjoissa. K-Ruoka myy Plussatarjouksena Jenni Tuomisen suunnittelmaa Pikku Jätski -kuosisia tuotteita, nyt ensi kertaa myös astioissa. Hankkimani keittöpyyhe lähtee käyttöön pääsiäisenä.

Sokoksella käynnistyy ensi viikolla 3+1 päivät ja siellä on tarjolla Maija Isolan vuonna 1959 suunnitteleman Auringonkukka kuosisia tuotteita. Tarjotin on kyllä kaunis ja kesäinen.

Stokkan Hulluilla Päivillä on yksioikeudella Marimekon Lotta Maijan Palsta-kuvioisia tuotteita.  Suunnittelija on ammentanut inspiraatiota Palstan energiseen kuvioon kesämökin kukkapenkkien kasveista. On jotenkin kiva ja raikas. Myynnissä on myös Carina Seth Anderssonin suunnittelema Ming-maljakko upeassa sinisen sävyssä.









Ei kommentteja:

Lähetä kommentti

Kiitos kommentista!
Roskapostien takia sanavahvistus käytössä, anteeksi vaiva.